2022թ. ապրիլի 26-27-ը ՀՀ ԳԱԱ Մ. Աբեղյանի անվան գրականության ինստիտուտը, Երևանի պետական համալսարանը և Հովհաննես Թումանյանի թանգարանը Երևանում անց են կանցում գիտական նստաշրջան՝ նվիրված բ.գ.դ., պրոֆեսոր Վլադիմիր Կիրակոսյանի հիշատակին
Եվրահանձնաժողովը, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի և Գիտական և նորարարական գործընկերությանն աջակցման կենտրոնի հետ՝ որպես «Հորիզոն Եվրոպա» ծրագրի ազգային կոնտակտային անձանց համակարգող, համատեղ հրավիրում է Հայաստանի պետական և մասնավոր հատվածների գիտնականներին մասնակցելու նախագծերի առաջարկների պատրաստման եռօրյա թրեյնինգին՝ ԵՄ «Հորիզոն Եվրոպա» շրջանակային ծրագրում հաջող մասնակցությանը օժանդակելու նպատակով: Միջոցառումը տեղի կունենա առցանց ձևաչափով ՝ 2021 թ. հուլիսի 5-ին, 7-ին և 9-ին
Ս/թ սեպտեմբերի 30-ին ժամը 15:00-ին ՀՀ ԳԱԱ նախագահության նիստերի դահլիճում (Բաղրամյան 24, 2-րդ հարկ) տեղի կունենա «Հովհաննես Թումանյան. հանրագիտարանի» շնորհանդեսը: «Հայկական հանրագիտարան. հրատարակչություն»
Հայաստանի Հանրապետության ազգային ակադեմիայի նախագահությունը խորին վշտով հայտնում է, որ 2020թ. հունվարի 24-ին 88 տարեկան հասակում կյանքից հեռացել է ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Ռոբերտ Հովսեփի Ավագյանը: Հոգեհանգիստը տեղի կունենա հունվարի 25-ին, ժամը 18.00-20.00-ը, «ՄԱՏՈՒՌ»-հոգեհանգստի սրահում (հասցե` ք.Երևան, Ֆուչիկի 27/34, Մալայան աչքի հիվանդանոցի դիմաց): Հրաժեշտի արարողությունը տեղի կունենա հունվարի 26-ին ՀՀ ԳԱԱ նախագահության շենքից (հասցե` Մարշալ Բաղրամյան պող., 24) ժամը 12.00-13.30-ը: Ցավակցում ենք հարազատներին և բարեկամներին