2011թ.ի հոկտեմբերի 13-14-ը տեղի կունենա 4-րդ Միջազգային գիտաժողովը "Մարդու մոտ օնկոլոգիական պաթոլոգիաների առաջնային կանխորոշումներ" թեմայով: Կազմակերպիչներն են Գիտական հետազոտությունների ազգային կենտրոնը (CNRS, Ֆրանսիա) և Հայաստանի կենսաքիմկոսների ասոցիացիան
2011թ.-ի հոկտեմբերի 5-8-ը Կենսաքիմիկոսների և մոլեկուլային կենսաբանների հայկական ասոցիացիա (Երևան, ՀՀ) կայցելի Եվրոպական կենսաքիմիական ասոցիացիաների միության (FEBS) Ինտեգրացիոն աշխատանքային խումբը (Working Group of Integration): Կենսաքիմիկոսների և մոլեկուլային կենսաբանների հայկական ասոցիացիան (ՀՀ ԳԱԱ Հ. Բունիաթյանի անվ. Կենսաքիմիայի ինստիտուտ) սիրով հրավիրում է ակտիվորեն մասնակցելու FEBS ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներին և քննարկումներին: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար խնդրում ենք այցելել http:
2011թ.-ի հոկտեմբերի 4-7-ը ՀՀ ԳԱԱ Ա.Նազարովի անվ. երկրաֆիզիկայի և ինժեներային սեյսմաբանության ինստիտուտը անց է կացնում միջազգային գիտաժողով` նվիրված ՀՀ ԳԱԱ Ա. Նազարովի անվ. երկրաֆիզիկայի և ինժեներային սեյսմաբանության ինստիտուտի հիմնադրման 50-ամյակին (iges@mail.ru)
2011թ.-ի սեպտեմբեր-հոկտեմբերին ՀՀ ԳԱԱ "Հայկենսատեխնոլոգիա" գիտաարտադրական կենտրոնը (ՀՀ ԳԱԱ միկրոբիոլոգիայի և մանրէների ավանդադրման կենտրոնը) անց է կացնում "Գիտատեխնոլոգիական հիմքի ստեղծումը՝ համալիր հումքից երկաթօքսիդացնող բակտերիաների իմմոբիլիզացված կենսազանգվածի օգտագործմամբ գունավոր և ազնիվ մետաղների առանձնացման բարձր արդյունավետության տեխնոլոգիայի մշակման համար" կլոր սեղան (ԱՊՀ նպատակային իննովացիոն ծրագրի համագործակցության ներկայացված Հայտի շրջանակներում)(microbio@sci.am, lm