8. Ստեղծվող աշխատատեղերը Ծրագրի սկզբում Ծրագրի ավարտին
9. Նախագծի հետգնման ժամկետը 3 տարի
10. Ներդրումային ծրագրի տարեկան եկամտաբերությունը Ըստ ինքնարժեքի՝ բրգաձև թույայի դեպքում 96,5%, արևելյան կենսածառի դեպքում 19,5%, սոսու դեպքում 26,3%:
1-ին փուլ`
ա) 2,3 հա ընդհանուր (կամ 1հա սնուցվող) մակերեսով հիդրոպոնիկ տնկարանի նախապատրաստում շահագործման համար` մոտ 20.800$ (միայն առաջին տարում),
բ) տնկանյութի, սերմերի և սերմնաբույսերի ձեռքբերում և աճեցում` մոտ 5.200$:
2-րդ փուլ` սերմնաբուսակների տնկարկում և հիդրոպոնիկ տնկարանի առաջին տարվա շահագործում (աշխատավարձ, տնտեսական և այլ ծախսեր)` մոտ 93.500$:
3-րդ փուլ` երկրորդ տարվա տնկիների խնամք և հիդրոպոնիկ տնկարանի շահագործում` մոտ 72.700$:
4-րդ փուլ` երրորդ տարվա տնկիների խնամք, հիդրոպոնիկ տնկարանի շահագործում և տնկիների հանում` մոտ 103.800$: Ընդամենը` 296.000$:
Համատեղ, փոխշահավետ հիմունքներով ինստիտուտի Էջմիածնի 2,3 հա ընդհանուր (1 հա սնուցվող) մակերեսով հիդրոպոնիկական տնկարանում կազմակերպել մի շարք արժեքավոր ծառաթփատեսակների տնկիների անհող արտադրություն, որի հուսալիությունը և տնտեսապես արդյունավետությունը բազմիցս հաստատվել են գիտաարտադրական լայնամասշտաբ փորձարկումներով: Կարելի է արտադրել 30-ից ավելի ծառաթփատեսակի (բրգաձև թույա, արևելյան կենսածառ, սոսի, գլեդիչիա, սպիտակ ակացիա, փռշնի, կիպրոսենի, սամշիթ, ճապկի, ասպիրակ, ֆորզիցիա և այլն) տնկիներ: