8. Ստեղծվող աշխատատեղերը Ծրագրի սկզբում Ծրագրի ավարտին
9. Նախագծի հետգնման ժամկետը Մոտ 4 տարի
10. Ներդրումային ծրագրի տարեկան եկամտաբերությունը Ենթադրվելիք պահանջարկի և համապատասխան գովազդի դեպքում կարելի է ՀՀ ԳԱԱ Ա.Նազարովի անվ. երկրաֆիզիկայի և ինժեներային սեյսմաբանության ինստիտուտի (ԵԻՍԻ) գիտատեխնիկական բազայի հիման վրա ստեղծել 13-15 աշխատակցից կազմված արտադրական խումբ: Արտադրության համար բավարար պայմանների դեպքում խումբը հաջողությամբ կարող է արտադրել տարեկան 12 դիտակայան: Ըստ նախնական հաշվարկի (աշխատավարձ՝ 67.200$, էլեկտրական սխեմաների և կոնստրուկցիայի համար անհրաժեշտ դետալների ձեռքբերում՝ 40.000$, ԵԻՍԻ-ի վերադիր ծախսեր՝ 12.000$)` 12 դիտակայանի արտադրության համար բավարար կլինի 119.200$ գումարը: Մեկ դիտակայանի ինքնարժեքը կկազմի մոտ 9.950$: Ամբողջ արտադրանքի իրացման դեպքում (1 դիտակայանի արժեքը կարող է կազմել 11.500$) հետ կվերադառնա 138.000$ գումար: Առաջին տարվա վերջին շահույթը կկազմի 18.800$:
Աշխատավարձ` 54.000$
Անհրաժեշտ դետալների, սարքավորումների և քիմիկատների ձեռքբերում, ջրային տարածքում փորձարկման համար էքսպեդիցիայի կազմակերպում՝ 13.500$
Վերադիր ծախսեր՝ 2.500$
Նախագծվող դիտակայանի նկատմամբ պահանջարկ կարող է լինել հետևյալ կազմակերպությունների կողմից.
1. Հայաստանի տարածքում՝ ՀՀ ջրային տնտեսության պետական կոմիտե, սեյսմիկ ծառայություններ,
2. արտասահմանում՝ պրակտիկորեն բոլոր այն երկրները, որոնք ունեն ջրային ռեսուրսների պահպանման և ճիշտ օգտագործման պետական օրենքներ, ջրի որակի ստուգման սարքեր արտադրող բրենդային ֆիրմաներ: