7. Սեփական ներդրումները (ԱՄՆ դոլար) -
8. Ստեղծվող աշխատատեղերը Ծրագրի սկզբում Ծրագրի ավարտին
9. Նախագծի հետգնման ժամկետը Կատարված մոտավոր հաշվարկների համաձայն՝ մանրէաբանական եղանակով հանքային հումքի 10 և ավելի տ/օր արտադրողականությամբ մշակման դեպքում, կախված մշակման տեխնոլոգիայից, ներդրված ֆինանսների փոխհատուցման մոտավոր ժամանակահատվածը կկազմի 0.5 տարի:
10. Ներդրումային ծրագրի տարեկան եկամտաբերությունը Արտադրական մեծ մասշտաբների դեպքում (10 և ավելի տ/օր) կենսահիդրոմետալուրգիական եղանակով ստացվող մետաղների ինքնարժեքն ավանդական եղանակների համեմատ ցածր է մոտ 1.5-2 անգամ: Ինտեգրված կենսահիդրոմետալուրգիական եղանակի կիրառումը թույլ կտա ոսկու կորզումը համառ սուլֆիդային հանքաքարերից և խտանյութերից հասցնել մինչև 90-95%-ի, իսկ պղնձինը` 75-80%-ի:
Մետաղների ստացման կենսահիդրոմետալուրգիական եղանակը, ի տարբերություն ավանդական տեխնոլոգիաների, բարձրարդյունավետ, ռեսուրսախնայողական և քիչ ծախսատար է: Գազային և այլ արտանետումների բացակայությունն այն դարձնում է միանգամայն անվտանգ շրջակա միջավայրի համար և միակ ընդունելի տեխնոլոգիան աղքատ հանքաքարերի և մետալուրգիական թափոնների, ինչպես նաև թունավոր խառնուրդներ պարունակող խտանյութերի մշակման համար: