12345678910111213141516171819202122
2014թ. հոկտեմբերի 7-10-ը Հայկական քիմիական ընկերությունը, ՀՀ ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի ԳՏ Կենտրոնը և Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվ. պետական համալսարանը կազմակերպում են Հայկական քիմիական ընկերության "Ձեռքբերումներ և խնդիրներ" IV գիտաժողովը (միջազգային մասնակցությամբ), որը անց է կացվելու հոկտեմբերի 7-8-ը Երևանում` ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Նախագահության նիստերի դահլիճում (Մարշալ Բաղրամյան պող. 24) և շարունակվելու է հոկտեմբերի 9-10-ը ք. Վանաձորո
Ռուսաստանի Գիտությունների Ակադեմիայի Սոցիալ-քաղաքական հետազոտությունների ինստիտուտը, Հայաստանի Հանրապետության Գիտությունների Ազգային Ակադեմիայի Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտը և Ժամանակակից սոցիալական գիտությունների բարձրագույն դպրոցը (Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան ՄՊՀ-ի ֆակուլտետ) 2014թ. նոյեմբերի 5-ին Մոսկվայում (Ռուսաստանի Դաշնություն) և 2014թ. նոյեմբերի 6-7-ը Երևանում (Հայաստանի Հանրապետություն) "Միգրացիոն կամուրջներ Եվրասիայում" ծրագրի շրջանակներում,
2012 թ. ապրիլի 2-ին, 10:00, ՀՀ ԳԱԱ նախագահության կլոր դահլիճում կկայանա Շվեցարիայի գիտական հիմնադրամի կողմից ֆինանսավորված ARPEGEO նախագծի շրջանակներում կազմակերպված "Շրջակա միջավայրի տվյալների փոխանակում. միջազգային չափանիշների ընդունում ի նպաստ Հայաստանի գիտական համայնքի" աշխատանքային գիտաժողովը
2012 թ. ապրիլի 19-ին ՀՀ ԳԱԱ տարեկան ընդհանուր ժողովում ՀՀ ԳԱԱ պատմության ինստիտուտի տնօրեն ՀՀ ԳԱԱ թղթ. անդամ Աշոտ Մելքոնյանը հանդես կգա գիտական զեկուցմամբ` "Ակադեմիկոս Հովսեփ Օրբելու ներդրումը արևելագիտության և հայագիտության զարգացման ասպարեզում"
2012 թ. հունիսի 5-6-ը ՀՀ ԳԱԱ-ն և ԵՊՀ-ն նախատեսում է միջազգային գիտաժողով` "Հայկազունիներ. առասպել և պատմություն" թեմայով, որը տեղի կունենա Երևանում` ՀՀ ԳԱԱ նախագահության նիստերի դահլիճում
2013 թ. սեպտեմբերի 14-16-ը ՀՀ ԳԱԱ Հ.Աճառյանի անվ. լեզվի ինստիտուտը Երևանում կազմակերպում է հոբելյանական նիստ և երիտասարդ լեզվաբանների գիտա¬ժողով` նվիրված ՀՀ ԳԱԱ Հ.Աճառյանի անվ. լեզվի ինստի¬տուտի հիմնադրման 70-ամյակին:
2013թ.-ի օգոստոսի 26-29-ը ՀՀ ԳԱԱ Բյուրականի աստղադիտարանը Բյուրականում կազմակերպում է "Անկայուն օբյեկտներ" կոլոքվիում՝ նվիրված ակադեմիկոս Լ. Վ. Միրզոյանի 90-ամյա հոբելյանին:
2013թ.-ի օգոստոսի 24-31-ը ՀՀ ԳԱԱ Մաթեմատիկայի ինստիտւտը, Երևանի պետական համալսարանը, Երևանի պետական ճարտարագիտական համալսարանը, Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանը, Ռուս- Հայակական (Սլավոնական) համալսարանը կազմակերպում են ''Մաթեմատիկան Հայաստանում.Ձեռքբերումներն ու հեռանկարները'' միջազգային գիտաժողով` նվիրված ՀՀ ԳԱԱ 70-ամյակին (Ծաղկաձոր, Հայաստան): Մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ հետևյալ կայքում. http://mathconf.sci.am/:
2012թ.-ի սեպտեմբերի 15-23-ը ՀՀ ԳԱԱ Բյուրականի աստղադիտարանը Բյուրականում կազմակերպում է Երիտասարդ աստղագետների միջազգային 4-րդ դպրոց
2013թ.-ի հոկտեմբերի 8-11-ը ՀՀ ԳԱԱ ֆիզիկական հետազոտությունների ինստիտուտը Աշտարակում կազմակերպում է "Լազերային ֆիզիկա-2013" միջազգային կոնֆերանսը: Մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ www.ipr.sci.am կայքում: